Rehabilitacja stawów skroniowo- żuchwowych

mgr Żaneta Bogacz - fizjoterapeuta, rehabilitant, masażysta

mgr Żaneta Bogacz

Masz problem z bólem szczęki? Z gryzieniem? Zgrzytasz zębami? Podczas spożywania pokarmu, ziewania czy śmiechu blokuje Ci się żuchwa?

Stwierdzasz u siebie bóle napięciowe głowy? Migreny? Sztywność i ból odcinka szyjnego kręgosłupa?

Jest to poważny sygnał alarmowy ze strony Twojego organizmu. Rozpocznij terapię już dzisiaj, aby uchronić się przed poważniejszymi dolegliwościami.

Pamiętaj!! Nieleczone dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych są przyczyną bólów i przeciążenia kręgosłupa, przewlekłych bólów głowy czy przedwczesnego ‘zjadania zębów’

Objawy zaburzeń w stawach skroniowo-żuchwowych mogą być bardzo różne, w zależności od stopnia dysfunkcji i pierwotnej przyczyny. Do najczęstszych objawów należą:

  • trzeszczenia i trzaski przy ruchach żuchwy
  • trudności w otwieraniu, wysuwaniu lub zamykaniu żuchwy
  • bolesne napięcie mięśni żwaczy
  • szumy uszne
  • ból głowy, karku
  • ból podczas żucia, gryzienia pokarmów
  • bóle w okolicy ucha, skroni
  • "ścieranie" zębów

Jak wygląda terapia stawów skroniowo-żuchwowych?

W pierwszym i najważniejszym etapie przeprowadzamy wywiad- w celu zróżnicowania problemu, określenia urazów, przebytych zabiegów operacyjnych oraz współistniejących zaburzeń.

Następnie oceniamy biomechanikę stawów (oceniamy mobilność krążka stawowego, zakresy ruchu w stawie, oceniamy napięcia więzadłowe i mięśniowe) a także wykonujemy testy funkcjonalne, które pozwolą nam na określenie pochodzenia problemu.

We właściwej terapii wykonujemy mobilizację krążka stawowego, równoważymy napięcia mięśniowo-więzadłowe i napięcia szwów czaszkowych.

Pod koniec rehabilitacji przeprowadzamy autoterapię z pacjentem oraz dajemy zalecenia i wskazówki do zastosowania w domu.

 

Pobierz opis usługi

 

О нас

Клиника Wident является одним из наиболее современных центров, располагающих опытным медицинским персоналом, и отвечает самым высоким европейским стандартам.

новости

Контакт

клиника Wident
Szubińska 93-95
85-312 Bydgoszcz

часы работы:
пон-пят 7:00-20:00

(52) 321 63 70 / (52) 321 63 80

(52) 321 63 72

info@wident.eu

'Условия и положения'

ISO 9001:2008

JoomlaMan