Zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym dla osób niepełnosprawnych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia

Uprzejmie informujemy o możliwości wykonania usług stomatologicznych w znieczuleniu ogólnym w ramach NFZ -u osób niepełnosprawnych w Prywatnej Klinice Wident w Bydgoszczy przy ulicy Szubińskiej 93-95.

Klinika w sierpniu 2018 roku podpisała kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług medycznych w zakresie stomatologii na zabiegi w znieczuleniu ogólnym. W ramach świadczeń wykonujemy: profilaktykę (lakowanie ), skaling (usuwanie kamienia i złogów nazębnych), wypełnienia, ekstrakcje zębów, drobne zabiegi chirurgiczne takie jak: resekcje, usuwanie torbieli, leczenie endodontyczne itd. Wysoko wykwalifikowana kadra medyczna dysponująca specjalistycznym sprzętem w oparciu o blok operacyjny zapewnia profesjonalizm i bezpieczeństwo naszym pacjentom a komfortowe warunki Kliniki umożliwiają szybki okres rekonwalescencji w miłej i przyjaznej atmosferze. Prywatna Klinika Wident świadczy specjalistyczne usługi w zakresie stomatologii w znieczuleniu ogólnym dla osób niepełnosprawnych (dzieci i dorosłych), których schorzenie i stopień niepełnosprawności uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu miejscowym.

Na pierwszej wizycie kwalifikacyjnej u stomatologa należy przedstawić:

 • pełną dokumentację z dotychczasowego leczenia stomatologicznego,
 • orzeczenie o stopniu niepełnosprawności: u dzieci do 16 r.ż bez określenia stopnia,
  u osób powyżej 16 r. ż z orzeczeniem znacznego/umiarkowanego stopnia niepełnosprawności.
  (W przypadku pacjentów, którzy ukończyli 16/rż a nie są w stanie samodzielnie, świadomie wyrazić zgody na zabieg wymagana jest zgoda przedstawiciela ustawowego ustalonego sądownie)

Podczas konsultacji anestezjologicznej należy przedstawić:

 • wyniki badań: morfologia, układ krzepnięcia (APTT), sód, potas, glukoza, ekg serca, (badania można wykonać w dowolnym punkcie Vitalabo – skierowanie na badania do odbioru w Recepcji Prywatnej Kliniki Wident)
 • ewentualne zaświadczenia od innych lekarzy specjalistów pod opieką których się Pan/Pani znajduje, np. endokrynolog, kardiolog, neurolog;
 • aktualną listę zażywanych leków, suplementów
 • informację jakich leków nie może Pan/Pani zażywać
 • informację o alergiach

Termin zabiegu ustalany jest przez Koordynatora Zabiegów Operacyjnych.

Wypis odbywa się najczęściej w tym samym dniu po kilku godzinach obserwacji. Zalecamy aby Pana/Pani powrót do domu odbył się przy współudziale osoby towarzyszącej.

Pacjentowi po zabiegu przysługuje wizyta kontrolna w ramach wykonanej procedury.

Zapraszamy!

Über uns

Die Klinik Wident ist eine der modernsten Einrichtungen mit erfahrenem, medizinischem Fachpersonal. Wir verfügen über Geräte, die höchste europäische Standards erfüllen.

Nachrichten

Kontakt

Privatklinik Wident
Szubińska 93-95 Straße
85-312 Bydgoszcz

Öffnungszeiten:
mon-fr 7:00-20:00

+48 (52) 321 63 70 / +48 (52) 321 63 80

(52) 321 63 72

info@wident.eu

Nutzungsbedingungen

ISO 9001:2008

JoomlaMan