Rehabilitacja stawów skroniowo- żuchwowych

mgr Żaneta Bogacz - fizjoterapeuta, rehabilitant, masażysta

mgr Żaneta Bogacz

Masz problem z bólem szczęki? Z gryzieniem? Zgrzytasz zębami? Podczas spożywania pokarmu, ziewania czy śmiechu blokuje Ci się żuchwa?

Stwierdzasz u siebie bóle napięciowe głowy? Migreny? Sztywność i ból odcinka szyjnego kręgosłupa?

Jest to poważny sygnał alarmowy ze strony Twojego organizmu. Rozpocznij terapię już dzisiaj, aby uchronić się przed poważniejszymi dolegliwościami.

Pamiętaj!! Nieleczone dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych są przyczyną bólów i przeciążenia kręgosłupa, przewlekłych bólów głowy czy przedwczesnego ‘zjadania zębów’

Objawy zaburzeń w stawach skroniowo-żuchwowych mogą być bardzo różne, w zależności od stopnia dysfunkcji i pierwotnej przyczyny. Do najczęstszych objawów należą:

  • trzeszczenia i trzaski przy ruchach żuchwy
  • trudności w otwieraniu, wysuwaniu lub zamykaniu żuchwy
  • bolesne napięcie mięśni żwaczy
  • szumy uszne
  • ból głowy, karku
  • ból podczas żucia, gryzienia pokarmów
  • bóle w okolicy ucha, skroni
  • "ścieranie" zębów

Jak wygląda terapia stawów skroniowo-żuchwowych?

W pierwszym i najważniejszym etapie przeprowadzamy wywiad- w celu zróżnicowania problemu, określenia urazów, przebytych zabiegów operacyjnych oraz współistniejących zaburzeń.

Następnie oceniamy biomechanikę stawów (oceniamy mobilność krążka stawowego, zakresy ruchu w stawie, oceniamy napięcia więzadłowe i mięśniowe) a także wykonujemy testy funkcjonalne, które pozwolą nam na określenie pochodzenia problemu.

We właściwej terapii wykonujemy mobilizację krążka stawowego, równoważymy napięcia mięśniowo-więzadłowe i napięcia szwów czaszkowych.

Pod koniec rehabilitacji przeprowadzamy autoterapię z pacjentem oraz dajemy zalecenia i wskazówki do zastosowania w domu.

 

Pobierz opis usługi

 

Über uns

Die Klinik Wident ist eine der modernsten Einrichtungen mit erfahrenem, medizinischem Fachpersonal. Wir verfügen über Geräte, die höchste europäische Standards erfüllen.

Nachrichten

Kontakt

Privatklinik Wident
Szubińska 93-95 Straße
85-312 Bydgoszcz

Öffnungszeiten:
mon-fr 7:00-20:00

+48 (52) 321 63 70 / +48 (52) 321 63 80

(52) 321 63 72

info@wident.eu

Nutzungsbedingungen

ISO 9001:2008

JoomlaMan